Консультація для вихователів закладу

31 січ. 2020
Сьогодні було проведено консультацію для вихователів закладу дошкільної освіти за темою: "Сюжетно-рольова гра як засіб виховання ініціативності дітей дошкільного віку"

У спектрі проблем виховання базових якостей особистості важливе місце посідає вміння дітей спілкуватися, взаємодіяти. Більшість сюжетів ігор дітей дошкільного віку відображують соціальні стосунки у сім'ї, їх спостереження та знання про соціально значимі місця та взаємовідносини між учасниками спілкування у магазині, перукарні, лікарні, ЗДО тощо. Власний досвід діти інтерпретують та переносять на персонажів, втілюючи його артистично, передаючи почуття та емоції у міміці й жестах, висловлюючи власну думку через героїв сюжетно-рольової гри.

Для того щоб ігрова діяльність розвивалася успішно, насамперед необхідно потурбуватися про її оснащення, тобто про створення предметно - ігрового середовища.

Завдання вихователя - створити умови для виникнення гри, допомогти дітям зробити її захопливою, насиченою діями, а головне - розвивати у них уяву та фантазію, формувати вміння домовлятись одне з одним, враховувати думку іншого. Варто заохочувати будь-яку ініціативу, активне творення сюжету, самостійне розв’язання проблем та конфліктів під час гри.

Правильно створюючи умови для розгортання сюжетно - рольової гри, вихователь має допомогти кожній дитині знайти своє місце в ігровому колективі і стати його активним членом.