"Веселі равлики та ведмежа"

23 вер. 2021
Заняття з ліплення з використанням природних матеріалів

Сьогодні діти старшої групи №5  "Сонечко" займались творчістю, а саме ліпленням за зразком, комбінованим способом з використанням природних матеріалів.

Своєрідність ліплення полягає у тому, що за допомогою цього виду діяльності передається форма предмета в трьох вимірах. Під час підготовки до ліплення дитина дістає багато знань про предмет (назва, форма, будова, колір, призначення). Разом з тим збагачується і розвивається її словник, зв’язна мова, за допомогою якої можна описати образ по пам’яті. Це сприяє розвитку її мислення, уваги, уяви та інших процесів. На таких заняттях діти дістають відомості про різні способи ліплення і самі вчаться це робити.

Діти із задоволенням ліпили  веселих та кумедних тварин, яких вони  надалі  використовували  в ігровій діяльності.

У процесі ліплення більше, ніж за будь-якої діяльності, можна домогтися максимальної активності обох рук, розвивати і зміцнювати пальці, особливо великі, вказівні, середні. Щоб засвоїти техніку ліплення, дитині потрібно розвинути спеціальні рухи щодо їх сили, точності, темпу, спрямованості, плавності, ритмічності. Ці якості допоможуть дошкільнику надалі оволодіти різними видами навчальної, трудової діяльності.

Під час заняття вихователь Капустіна Вікторія Миколаївна створила сприятливі умови для розвитку дрібної моторики, координації рухів, сприяла творчій ініціативі дітей.