Психологічна служба закладу дошкільної освіти

Практичний психолог - Уварова Анна Юріївна

КОНТАКТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

Назва та мета організації

1.

Єдина гаряча лінія для осіб які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або загрозу його вчинення

2.

Національна дитяча гаряча лінія (з питань булінгу, різних видів насилля, психологічної допомоги) «Ла Страда Україна»

0800 500 225,

(З 12.00 до 20.00)

3.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для постраждалих від домашнього насильства.  Учасники освітнього процесу можуть отримати кваліфіковану правову допомогу

0 800 213 103

4.

Гаряча лінія для отримання безкоштовної психологічної допомоги. Всесвітня організація охорони здоров’я та Міністерство охорони здоров’я України.

Реєструйтеся на платформі «Розкажи мені» та покращуйте свій емоційний стан.

tellme.com.ua

5.

Товариство Червоного Хреста України, Інститут когнітивного моделювання. З питань протидії домашньому насильству.

Он-лайн- платформа «Мені здається».

6.

Проєкт "Мій телефонний друг".

Волонтери підтримують людей, які опинилися на самоті під час пандемії

COVID-19.

0 800 202 147

(з 12:00 до 20:00)

Для того, щоб навчання і виховання дітей проводилося з урахуванням науково-психологічних знань, в ЗДО № 74 функціонує психологічна служба. Її основним працівником є практичний психолог, який має диплом про закінчення вищого учбового закладу за спеціальністю «Психологія». Протягом всього часу перебування  дитини у дитячому закладі ведеться систематичне спостереження за  її психологічним розвитком. В ході якого практичним психологом проводяться психодіагностичні дослідження,  які оцінюють характер і темпи психічного розвитку дитини, даються рекомендації по його вихованню та навчанню. Психологічна служба забезпечує своєчасне виявлення і максимально повне використання в навчанні і вихованні дітей їх інтелектуального і особистісного потенціалу, тих задатків, здібностей, інтересів і схильностей, які вже маються у дитини.
        Психологічна служба покликана також забезпечити своєчасне виявлення резервів психологічного розвитку дитини, їх реалізацію в навчанні та вихованні. Якщо мова йде  про дітей, які відстають у своєму розвитку від більшості інших дітей, то задача практичного психолога зводиться до того, щоб вчасно виявити і  виправити можливі причини затримок у розвитку. Якщо  мова йде про обдарованих дітей, то задача практичного психолога зводиться до забезпечення раннього виявлення задатків і їх перевтілення у високорозвинені здібності.
       Ще однією задачею психологічної служби є те, щоб постійно, протягом усього періоду перебування дитини у тримати під контролем процеси навчання і виховання дітей з ціллю підвищення якості навчання і виховання.
        Важливим аспектом в роботі практичного психолога є психопрофілактика. Він торкається своєчасного виявлення і усунення факторів, які можуть привести до відхилення від нормального психічного-інтелектуального або морального розвитку дитини.
Мета завдання психологічної служби закладу на 2020/2021 навчальний рік

Сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.   Підвищення якості соціально-психологічного супроводу процесу удосконалення ефективності освітнього процесу в районі.

Мета  роботи психологічної служби закладу у 2020/2021 навчальному році

• Підвищення рівня психологічної компетентності вихователів;
  • Захист психічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу;
  • Забезпечення психологічного супроводу комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільників;
  • Профілактика професійного  вигорання педагогів;
  • Забезпечення психологічного супроводу дітей пільгового контингенту;
  • Забезпечення психологічного супроводу інклюзивної освіти у дошкільному закладі;
  • Підвищення рівню розвитку дошкільників завдяки корекційній та розвивальній роботі.
  • Надання психологічної допомоги дітям з проблемами у розвитку пізнавальних процесів та емоційними розладами.
  • Вивчення індивідуальних особливостей дітей.
  • Продовження активної роботи з підвищення психолого-педагогічних знань батьків та педагогів.