Круглий стіл з інклюзії

5 жовт. 2021

Сьогодні на платформі Googl Meet відбулося засідання Круглого столу за темою «Участь батьків в організації інклюзивного навчання», яке проводили фахівці Комунального закладу «Харківський центр професійного розвитку педагогічних працівників Харківської міської ради». До участі у заході були запрошені педагогічні працівники  нашого закладу, які працюють з дитиною з особливими освітніми потребами у інклюзивній групі.

Для успішної організації іклюзивного навчання  важлива ефективна співпраця педагогів і родин дітей з особливими освітніми потребами. Отже, у закладах освіти мають визнавати батьків дітей з особливими освітніми потребами як партнерів та опиратися на принципи педагогічної діяльності орієнтованої на інтереси сім’ї, а саме:
  • визнання того, що сім’я є елементом стабільності в житті дитини;
  • ефективне співробітництво педагогів з батьками та іншими фахівцями;
  • регулярний обмін з батьками  інформацією стосовно їхніх дітей;
  • запровадження в закладі освіти політики та системи послуг, які забезпечують сім’ям необхідну  підтримку;
  • розуміння й урахування потреб дітей під час розробки навчальних та інших програм;
  • турбота про те, щоб послуги, які надаються родинам, були комплексними, скоординованими, гнучкими, доступними і відповідали потребам кожної родини.