Похід з дітьми середньої групи за межі закладу

2 лист. 2021
Організація піших переходів та екскурсій за межі ЗДО

Прогулянки за межі закладу мають велику цінність для зміцнення здоров’я дітей і формування рухових умінь: навичок бігу, ходьби, метання, підлізання, стрибків та інших рухів. Інструктор з фізичної культури Пшенична О.В. та педагоги закладу ретельно готуються до проведення походів за межі закладу:продумують маршрут руху, спосіб пересування, вивчають місця зупинок та відпочинку, враховуючи при цьому природні умови.

Тривалість походу в один бік як правило встановлюється таким чином: для дітей четвертого року життя 15-20 хвилин, п’ятого – 20-25 хвилин, шостого року життя – 25 – 30 хвилин. Під час походів для дітей пропонують вправи з основних рухів, рухливі ігри в яких використовують дрібні фізкультурні знаряддя та природні умови, а також проводяться спостереження в природі та навколишньому середовищі, короткі розповіді про екологію та краєзнавство, бесіди, дидактичні ігри тощо. Основною метою дитячого туризму в умовах ЗДО є оздоровлення, оптимізація рухового режиму, запобігання гіподинамії та вдосконалення рухових навичок.