«Осінні подарунки»

15 лист. 2021
Заняття з ознайомлення з природним довкіллям у середній групі №7 "Гномики"

Програмний зміст заняття:
  • Закріпити знання про характерні ознаки осені.
  • Називати характерні ознаки овочів та фруктів, використовуючи набуті раніше знання про рослини, добирати прикметники. Вміти розрізняти овочі та фрукти за зовнішніми ознаками та особливостями збору.
  • Розвивати вміння виразно читати вірші, вміння спостерігати, досліджувати і робити висновки.
  • Продовжувати розвивати творчі здібності дітей в драматизації гри-казки. Сприяти встановленню позитивних емоційних зв’язків між дітьми групи. Виховувати в дітях доброзичливість та почуття гумору.
  • Продовжувати закріплювати прийоми ліплення (розкачування, скачування, вдавлювання), вміння передавати форму, пропорції і колір овочів (огірки та помідори). Розвивати дрібну моторику рук, окомір.

Попередня робота:

Розгляд ілюстрацій на тему: «Осінні барви»; читання оповідань про сезонні зміни в природі; гра-драматизація «Ходить гарбуз по городу»; ліплення та малювання на тему: «Подарунки осені» (овочів та фруктів); екскурсія на город дитячого садка, використання художнього слова.

Мета гри-драматизації: розвивати вміння змінювати інтонацію (питальна, оклична); забезпечувати фізичний розвиток дітей.
Обладнання: шапочки-маски із зображенням гарбуза, дині, буряків, бараболі, квасолі, моркви.
Спочатку діти обирали собі ролі, потім одягають відповідні шапочки. Територія групи - це "город", на якому ростуть овочі (учасники хороводу). Потім усі діти потім утворюють коло, гарбуз всередині і всі разом співають.