Дивовижні та цікаві досліди з дітьми дошкільного віку

9 лют. 2022
"Виверження вулкану" та "Веселка із цукерок"

"Виверження вулкану"

Перед початком експерименту вихователь  нагадала дітям про правила безпеки під час проведення дослідів.

Щоб отримати  виверження вулкану, діти насипали в скляночки харчову соду та обережно наливали оцет. Таке виверження вулкану – наглядний приклад утворення вуглекислого газу після реакції оцтової кислоти та соди. Враження було незабутнім. Склад різко завирував, запінивсяся, «вогненна лава» спучиться і з шипінням хлине по схилах пластилінової гори.

Дітям  було дуже цікаво спостерігати за виходом магми.

"Веселка із цукерок"

Спочатку вихователь запропонувала дітям  відгадати загадку, а потім вони разом поміркувли над тим, чи корисні цукерки.  Провели  дослід:  різнокольорові цукерки  розмістили на неглубокій тарілочці по колу і поступово почали заливати теплою водичкою.  Водичка незабаром стала різнокольоровою, як веселка. Таким чином зробили висновок, що у цукерках використані харчові барвники, які можуть викликати алергію.