Пошуково-дослідницька діяльність

10 лют. 2022
Досліди з повітрям

Цікавість – це природний стан будь-якого малюка.Пропонуємо вам цікаві експерименти з повітрям, які задовольнять дитячу цікавість та пояснять закони природи на доступному для малюків рівні.

Мета: вчити дітей за допомогою спостережень та дослідів підводити до висновків. Продовжувати ознайомлювати  з властивостями води, виявляти повітря. Розглянути порожній пакет. Що знаходиться у пакеті? Набрати в пакет повітря і закрутити його, щоб він став пружним. А зараз що у пакеті? Чому здавалося, що пакет порожній?

Результат. Діти заповнюють пакети повітрям, вкручують їх.

Та роблять висновок: повітря прозоре, невидиме, легке.

Ігри із соломинкою Ціль: формувати уявлення про те, що всередині людини є повітря і його можна виявити. Обладнання: соломинки, ємність із водою. Запропонувати дітям подмихати  у трубочку, підставивши долоню під струмінь повітря. Вихователь запитла у дітей: Що вони відчули? Звідки з'явився вітерець? Потім вихователь  попросила занурити трубочку у воду та подути в неї. Звідки з'явилися бульбашки, куди зникли? ’