Досліди: це просто та цікаво!

11 лют. 2022
Триває Тиждень науки

Найкраще діти пізнають різні закони науки через власні спостереження. Тому проведення дослідів їм не просто цікаво, але й корисно. Після необхідно обговорити процеси, що відбуваються.

Дослід "Кольоровий рушничок" (капілярний ефект)

Для проведення експерименту дітям було потрібно:

• Склянка води
  • Паперовий рушник
  • Різнокольорові фломастери
  1. Спершу малюки склали паперовий рушник у довгу смужку.
  2. Потім намалювали яскравими фломастерами плями внизу смужки.
  3. Отримали скляночки з  водою.
  4. Опустили  краєчок  смужки у воду і спостерігали за тим, що відбувається.    Процес піднімання води по пористому матеріалу (паперовий рушник) нагору, який називається капілярним ефектом.                        Дослід  з молоком " Малюнки на молоці"

Для експерименту потрібно:

1. молоко

2. харчові барвники

3. рідина для миття посуду

Хід експерименту:

1. У пласку тарілку вихователь налила молоко шаром приблизно 1 см;
    2.  Вихователь наготувала харчові барвники різного кольору (синій, зелений, жовтий, червоний).
    3.  Потім діти капали барвники у різні місця на поверхню молока.
    4. Потім малюки мокали в рідину для посуду ватну паличку та торкалися нею молока.