Про відзначення Всесвітнього дня психічного здоров’я

12 жовт. 2022
МОН інформує про запланований захід з нагоди відзначення Всесвітнього дня психічного здоров’я «Зробимо психічне здоров’я та благополуччя для всіх глобальним пріоритетом» в рамках Національної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої Першою Леді України Оленою Зеленською, який відбудеться в онлайн форматі 12 жовтня з 13:00 до 16:00 год

Щороку 10 жовтня світова спільнота відзначає всесвітній День психічного здоров’я. Цей день запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров’я з метою підвищення обізнаності про проблеми психічного здоров’я та мобілізації зусиль для підтримки кращого психічного здоров’я.

Ситуація збройного конфлікту в Україні є потужним стресором і впливає на психічне здоров’я та благополуччя дітей, зокрема, знижуючи їхню здатність навчатися і розвиватися. Ігнорування та недооцінка проблем психічного здоров’я перешкоджатиме національному добробуту та сталому розвитку людських ресурсів. Заклади освіти різних рівнів відіграють важливу роль у зміцненні психічного здоров’я та благополуччя серед дітей, адже це той простір, де вони проводять більшу частину свого часу і який впливає на формування та розвиток їхніх психосоціальних та емоційних навичок.

Відзначення цього дня відбувається за підтримки Українського інституту розвитку освіти, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Національної психологічної асоціації, Освітнього кластеру та його партнерів.

Цей захід має на меті об’єднати провідних захисників психічного здоров’я, які працюють в освітньому секторі, для обговорення основних викликів у сфері психічного здоров’я та психологічної підтримки та окреслення нагальних і стратегічних кроків для їх подолання.  Запрошуємо приєднатися до панельної дискусії для педагогічних працівників, зокрема практичних психологів закладів освіти, яка відбудеться в онлайн форматі з 14:00 по 15:00 год, щоб обговорити найбільші виклики сьогодення та запропонувати їх рішення.

Порядок денний заходу: