Міжнародний день лялькаря

21 бер. 2023
Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла до відомого діяча лялькового театру Дживадо Золфагаріхо (Іран)

21 березня кожного року світ відзначає творче професійне свято – Міжнародний день лялькаря. Ініціатором створення такого дня виступив Дживадо Золфагаріхо у 2000 році. Подію започатковано у 2002 році.

Від майстерності лялькарів залежить загальна атмосфера та успіх вистави. Театр ляльок – це давнє мистецтво. Попри стереотипи, театр ляльок активно демонструє вистави й для дорослих, а не лише дитячі казки.

В Україні перший театр ляльок з’явився ще у 1921 році в Чернігові, наразі на території країни їх близько 30. Українці люблять створювати традиційні ляльки у фольклорному стилі.

Президент УНІМА Маргарета Нікулеску звернулася до всіх діячів театру ляльок із закликом перетворити 21 березня на захопливий ритуал на славу лялькового театру: “Нехай у цей день грають лялькові вистави, проводять дискусії, влаштовують зустрічі, нехай об’єднуються всі професіонали й аматори одного з найдавніших видів мистецтва — театру ляльок! Нехай усі навколо стануть учасниками нашого свята! Нехай всі опиняться  театрі ляльок!”

Поради вихователям та батькам

Розкажіть дітям про мистецтво лялькового театру, надайте можливість “оживити” улюблену ляльку, зробити самим ляльок — артистів театру та придумати й розіграти з ними виставу.
Бесіда “Чи всі ляльки однакові?”.
Гра‑асоціація “Що про нас ляльки говорять?”.
Імпровізований танець “Полька у ляльковому королівстві”.
Бесіда‑роздум “Коли ляльки бувають сумними?”.
Гра‑порівняння “Чим ляльковий театр особливий?”: діти порівнюють ляльковий театр з іншими відомими їм видами театру.
Хвилинка творчості “Незвичайна історія про ляльок”.
Образотворча діяльність “Артисти ложкового театру”: створення ляльок для придуманої вистави.