Всесвітній день поцілунку

6 лип. 2023
Поцілунок – це процес під час якого людина дотикається губами до іншої людини або речі, щоб показати свої позитивні почуття. Наука, що займається вивченням психологічних та фізіологічних властивостей поцілунків - філематологія

Ще вранці ви можете  виявити свою турботу про близьку людину – дитину чи маму, обійнявши та поцілувавши її.

ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ ВІДЗНАЧАТИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЦІЛУНКУ?

Вперше свято впровадили жителі Туманного Альбіону у середині 19 століття. Згодом день набув міжнародного значення через офіційне затвердження в ООН.

Суперечки щодо походження людського поцілунку не вщухають у середовищі вчених дослідників вже століттями. Одні вважають, що дотик губами – це просто звичка, яку людина культивувала протягом тривалого часу історії. На думку ж інших – це інстинкт, який також притаманний тваринам. Наприклад, поцілунок, схожий на людський, демонструють мавпи. Своєрідним поцілунком вважається годування пташенят, коли птахи-батьки дзьобом передають їжу своїм дітям.

ЗНАЧЕННЯ ПОЦІЛУНКУ В ІСТОРІЇ

Історія та міфологія визначають його як певне ритуальне дійство, яке свідчить про соціальні, релігійні, міфічні відносини між людьми.

Поцілунок може бути пристрасним, мати глибокий сексуальний зміст, а може мати соціальне значення, як наприклад:

• Середньовічні поцілунки серед членів королівської родини.
  • Поцілунки в християнстві – люди цілують руку священика, хрест, образ тощо.
  • Вітальні поцілунки.
  • Поцілунок руки владноможця (короля, царя, імператора).

ЯКИМИ БУВАЮТЬ ПОЦІЛУНКИ?

Поцілунок можна здійснювати стосовно іншої людини, стосовно себе, а також стосовно будь-яких предметів. Та незважаючи на спрямування поцілунку, він завжди супроводжується з певним емоційним забарвленням.  Ми також схильні виражати своє душевне ставлення до рідної землі, до хліба, до батьківської домівки. Тому, цілком природно, коли людина цілує поріг рідної хати після того, як повертається після тривалої відсутності. А поцілунок герба чи прапора своєї країни – це ніщо інше як прояв глибокої відданості та вірності своїй державі та її народу. Солдат, який цілує зброю, свідчить про те, що готовий у будь-який момент йти на захист своєї Батьківщини.

Відомо, що через поцілунки можна висловлювати досить різні емоції. В залежності від цього вони підрозділяються на такі різновиди:

• Пристрасний поцілунок, чи поцілунок кохання – відбувається між двома закоханими людьми губи в губи. Він не тільки виражає глибокі емоційні почуття ніжності, але викликає збуджуючі пристрасті.
  • Дружні поцілунки дозволяють показати людині, що ви її цінуєте, шануєте, дружите з нею. Зазвичай це поцілунок губами у щоку, деколи у тильну сторону руки. Часто зустрічається традиція подвійного чи потрійного поцілунку у різні щоки.
  • Поцілунок поваги – коли ви шануєте людину, поважаєте її, схиляєтеся перед її авторитетом, віком тощо. Зазвичай діти цілують руку батькам, прихожани – священику тощо.
  • Поцілунок захоплення, якщо вас розчулила людина і ви прагнете її поцілувати. Такий жест також викликається почуттям радості, дуже часто виражається стосовно до маленької дитини чи милої тварини.
  • Повітряний поцілунок – ви можете відправляти другу чи коханій людині. Для цього необхідно поцілувати власну долоню, а потім спрямувати її до тієї людини, яку б ви хотіли поцілувати і подути на поцілунок. Повітряним також називають поцілунок, коли людина імітує поцілунок у бік іншої людини.
  • Поцілунок у вигляді смайлику – став популярним в останні роки з розвитком соціальних мереж та месенджерів.

Незалежно від того, яким поцілункам ви надаєте перевагу, Всесвітній день поцілунку (World Kiss Day, Kissing Day), що відзначається у всьому світі щороку 6 липня – чудова можливість ще раз усвідомити надзвичайну важливість цього дотику для емоційного стану людини.  Вони  знімають стрес, спалюють калорії та приносять користь вашому імунітету.