Міжнародний день молоді та День молоді України

12 серп. 2023
Свято засновано на рівні ООН в 1998 році. Святкові заходи Дня молоді присвячені розвитку рішень і висвітленню проблем молоді, захисту їх прав і свобод в міжнародному аспекті

Міжнародний день молоді був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року (A/RES/54/120).
     Молодість — це особлива пора, коли людина відчуває в собі невичерпну силу й енергію. Лише в молоді роки для нас немає нічого неможливого, а кожен новий день приносить надію, розвиток, сміливі мрії та радість життя. Від того, якою є молодь, залежить майбутнє кожної держави — недарма в будь-якому суспільстві молодим відведено роль ентузіастів, ідеалістів та реформаторів, тобто, по суті, прогресивної рушійної сили.
     У той час як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців.
    Сьогодні у світі налічується майже 3 мільярди жителів у віці до 25 років. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу. Щодня близько 30 тис. дітей вмирають від убогості. Щодня 7 тис. молодих людей заражаються ВІЛ / СНІДом.
     В Україні, як і в усьому світі, розуміють важливу роль юнаків та дівчат, тому їм присвячується особливий день, який раніше відмічали кожного року в останню неділю червня, а з 2022 року згідно указу Президента України від 1 січня 2022 року День молоді України об’єднали з Міжнародним днем молоді.

Проте День молоді є приводом і для обговорення численних проблем, з якими доводиться стикатися українській молоді. Чи не найболючішою з них є еміграція молодого покоління українців за кордон — спершу на роботу, а згодом і на постійне проживання. Також не секрет, що рівень української освіти загалом відстає від рівня освіти в розвинених країнах, тому дедалі більше українських студентів розпочинають своє навчання саме в закордонних університетах.

Проблемою в Україні є й придбання житла, особливо важливого для молодих сімей. Через високу вартість банківських кредитів молодь змушена десятиліттями накопичувати кошти на власний будинок чи квартиру і далеко не завжди такі старання закінчуються успішно. Своєю чергою, постійні матеріальні труднощі не сприяють підвищенню рівня патріотизму серед нашого молодого покоління.

В результаті Україна невпинно втрачаючи  енергію й завзяття юних, зрештою втрачає важливий інтелектуальний та робітничий потенціал. Тому День молоді важливий як нагадування державній владі про необхідність більшого сприяння молодому поколінню країни, а також початку дієвих кроків для досягнення цієї мети.