День фізичної культури і спорту України

9 вер. 2023
Метою якого є масове залучення громадян країни до регулярних занять фізкультурою та спортом

Фізична активність є нашою природною потребою, необхідною для гарного самопочуття та загального благополуччя. Масовому залученню громадян до регулярних занять фізкультурою та спортом надають увагу в усіх країнах, адже це зміцнює здоров’я нації, посилює віру людей у власні сили, а також формує звички цивілізованого суспільства — дисципліну, чесну конкуренцію, почуття співпричетності. Україна завжди славилася видатними спортсменами, а залучати  до спортивних занять якнайбільше дітей та дорослих є одним із завдань державної політики. Реалізації цієї мети сприяє День фізичної культури і спорту України, який щороку відзначається в другу суботу вересня.

У мирний час в цей день в містах і селах України відбувалися різні спортивні заходи, до яких могли долучитися усі бажаючі — футбольні турніри, забіги, змагання з шахів, настільного тенісу, воркауту та інших видів спорту, які не потребували наявності складного обладнання чи особливих умов.

Для найменших дітлахів у закладах дошкільної освіти зазвичай влаштовували азартні естафети на зразок «Веселих стартів».

День фізичної культури і спорту України нагадує нам у буденній метушні про те, що для підтримки належної форми та активності фізичним вправам не існує рівноцінного замінника. Вони не просто зміцнюють м’язи і покращують зовнішній вигляд, а й слугують профілактикою багатьох хвороб, зокрема, серцевих та ендокринних. Для дітей користь від спорту ще більша — він розвиває у малечі емоційний інтелект, навчає співпраці в команді, дарує вірних друзів.