Міжнародний день протидії булінгу

17 лист. 2023

Міжнародний день протидії булінгу (International STAND UP to Bullying Day) відзначають щороку у третю пʼятницю листопада.

Міжнародний день протидії булінгу – це глобальна ініціатива, що відзначається двічі на рік, у лютому та листопаді, з метою вирішення нагальної проблеми булінгу серед дітей, підлітків і навіть дорослих. Цей день слугує платформою для об’єднання громад, шкіл, робочих місць та окремих осіб проти переслідувань і булінгу в усіх його формах.

ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ЦЬОГО ДНЯ

Міжнародний день протидії булінгу бере свій початок від дій двох 12-класників з Нової Шотландії, Тревіса Прайса та Девіда Шепарда. Вони виступили проти булінгу, коли їхнього однокласника висміяли за те, що він носив рожеву сорочку. На знак солідарності вони придбали 50 рожевих сорочок і закликали своїх однокласників одягнути їх, створивши “рожеве море” на підтримку учня, над яким знущалися. Цей акт доброти та єдності привернув увагу не лише в Канаді, але й у США та інших країнах. Наступного року ініціатива набула міжнародного розголосу.

ЗНАЧЕННЯ ТА ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Міжнародний день протидії булінгу відзначається в останню п’ятницю лютого і третю п’ятницю листопада. Лютневе відзначення є частиною Тижня протидії булінгу, метою якого є виховання емпатії та викорінення булінгу і переслідувань. Цей день відзначають у школах, на робочих місцях та в організаціях у понад 25 країнах, підкреслюючи важливість створення інклюзивного та безпечного середовища для всіх.

Булінг, особливо серед дітей шкільного віку, демонструє тривожні тенденції:

• За даними Національного центру освітньої статистики у США у 2019 році, приблизно 22% учнів у віці 12-18 років стикалися з булінгом у школі.
  • У звіті Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC) за 2020 рік підкреслюється, що багато ЛГБТК+ молодих людей стикаються з більш високими ризиками для здоров’я та суїциду, ніж їхні однолітки.
  • Кампанія за права людини (HRC) постійно повідомляє, що ЛГБТК+ молодь більш схильна до віктимізації, насильства та суїцидальних тенденцій, а трансгендерні студенти стикаються з ще більшою нерівністю.

СУЧАСНИЙ БУЛІНГ: ЗА МЕЖАМИ ФІЗИЧНОЇ СФЕРИ

• З появою технологій булінг еволюціонував. Кібербулінг, якому сприяють цифрові пристрої, такі як мобільні телефони та комп’ютери, створює унікальні проблеми:
  • Булінг може бути постійним, коли жертви зазнають безперервних переслідувань 24 години на добу 7 днів на тиждень.
  • Інформація, якою обмінюються в електронному вигляді, часто є легкопорюваною і загальнодоступною, що ускладнює її видалення.
  • Через свою віртуальну природу кібербулінг часто залишається непоміченим дорослими, що ускладнює боротьбу з ним.

ЯК МИ МОЖЕМО ЗМІНИТИ СИТУАЦІЮ?

Дорослі відіграють вирішальну роль у запобіганні та протидії булінгу. Ось кілька дієвих кроків:

• Негайно втручайтеся. Розділіть залучені сторони та забезпечте безпеку кожного.
  • Зберігайте спокій Заспокойте всіх учасників, включно з перехожими, і демонструйте шанобливу поведінку.
  • Уникайте типових помилок Не ігноруйте ситуацію, не намагайтеся негайно розібратися у фактах і не допитуйте дітей у присутності інших.
  • Підтримуйте ЛГБТК+ молодь. Використовуйте інклюзивну мову, уникайте припущень і створюйте відчуття приналежності. Наприклад, використовуйте гендерно-нейтральні займенники та обрані учнями імена.

Міжнародний день протидії булінгу нагадує, що булінг є поширеною проблемою, яка вимагає колективних дій. Об’єднавшись, підвищуючи обізнаність та вживаючи проактивних заходів, ми можемо створити світ, де кожен почуватиметься в безпеці, де його поважатимуть і цінуватимуть.