Семінар-практикум для педагогів

14 квіт. 2021
Вихователь-методист провела семінар для педагогів на тему: «Вчимо дітей мислити, бачити, шукати і діяти»

14 квітня вихователь-методист Губарева О.А. провела семінар-практикум для педагогів закладу на тему: «Вчимо дітей мислити, бачити, шукати і діяти».

Логіко-математичний розвиток – це те без чого дитина не може навчитись мислити, думати, уявляти, вирішувати життєві ситуації. Розпочинати цю роботу слід з дошкільного віку. Тенденція нових підходів у питаннях формування логіко – математичних знань, що намітилися у суспільстві, сприяє створенню нових освітніх програм і форм роботи з логіко – математичної освіти.

Навчання математики дітей дошкільного віку немислимо без використання цікавих ігор, завдань, розваг.  Дошкільнята з розвиненим інтелектом швидше запам'ятовують матеріал, більш впевнені в своїх силах, легше адаптуються в новій обстановці, краще підготовлені до школи.

Знання, проведені в цікавій формі, у формі гри, засвоюються дітьми швидше, міцніше, легше, ніж ті, які пов'язані з «бездушними» вправами. Потреба в грі і бажання грати у дітей необхідно використовувати, спрямовувати з метою вирішення певних навчальних, виховних і розвиваючих завдань.

При проведені семінару вихователів було ознайомлено з  безліччу логіко-математичних ігор різних авторів:

- ігри на розвиток інтелектуальних здібностей. (А.З. Зак);

- навчальні ігри з елементами інформатики і моделювання. (А.А. Столяр):

- ігри на розвиток пізнавальних процесів з елементами моделювання. (Л.О. Венгер, О.М. Дяченко);

- ігри на розвиток конструктивного і творчого мислення, комбінаторних здібностей (Б.П. Нікітін, З.О. Михайлова, В.Г. Гоголєва);

- ігри з блоками Дьєнеша;

- ігри з кольоровими паличками Кюізенера.